Poznań – Odzyskane części samochodowe i zarzuty za paserstwo

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Na terenie posesji na poznańskich Jeżycach, funkcjonariusze zabezpieczyli części od aut o wartości 190 tys. złotych. Teraz podejrzanemu grozi nawet 5 lat więzienia.

częsci1114 marca br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali na terenie poznańskich Jeżyc 44-letniego mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Na należącej do niego posesji, funkcjonariusze zabezpieczyli części samochodowe od 7 bmw oraz 1 mini coopera.

Według ustaleń policjantów zabezpieczone elementy pochodzą od pojazdów skradzionych na terenie Poznania i powiatu poznańskiego w okresie od lipca 2015 roku do marca br. Poza częściami samochodowymi policjanci zabezpieczyli 24 tablice rejestracyjne. Wartość odzyskanych przez funkcjonariuszy przedmiotów oszacowano na 190 tysięcy złotych.

44-latek usłyszał zarzuty paserstwa. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia i zabezpieczenia majątkowego.

Poznańscy policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Samochodową, w swoich działaniach wymierzanych w kradzieże i paserstwa samochodów nie poprzestają i będą je kontynuować.

Źródło: KMP Poznań – Patrycja Banaszak