Poznań – Okradał mieszkańców podczas snu! Został zatrzymany. Grozi mu do 10 lat za kratkami

Działania policjantów z Jeżyc doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o liczne kradzieże. Sprawca wchodził do otwartych mieszkań podczas snu lokatorów. Dodatkowo policjanci ustalili, że podejrzany ma również na swoim koncie dwa włamania. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu wieloletnie więzienie.

Na początku listopada br. policjanci z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce zatrzymali sprawcę licznych kradzieży mieszkaniowych oraz dwóch włamań. Najczęściej dochodziło do nich na terenie poznańskiego Strzeszyna Greckiego. Podejrzany poznaniak, działał od marca br. W ciągu tego okresu dokonał 2 włamania i  24 kradzieże.

Z ustaleń policjantów wynika, że 47-latek wchodził do otwartych mieszkań podczas snu lokatorów. Kradł widoczne, łatwo dostępne wartościowe przedmioty, w tym biżuterię i pieniądze. Łącznie straty pokrzywdzonych w tej sprawie oszacowano na ponad 40 tysięcy złotych.

Podejrzany usłyszał łącznie 26 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności zaistniałych zdarzeń oraz ustalają co stało się ze skradzionymi przedmiotami.

Aby uniknąć podobnych sytuacji, policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i radzą by  nawet będąc w mieszkaniu zawsze zamykać drzwi wejściowe na klucz. Ta dodatkowa, drobna czynność poprawi nasze poczucie bezpieczeństwa i na pewno uchroni przed tego rodzaju zdarzeniami.

Źródło: KMP w Poznaniu