Poznań – Opuścił mieszkanie bo nie miał pieniędzy na czynsz, ale pozostawił psa…. Teraz może trafić za kratki nawet na 2 lata!

W prywatnej nieruchomości przy ul. Chociszewskiego jedno z mieszkań na 3 piętrze wynajmował mężczyzna, który mieszkał tam wraz ze swoją rodziną i psem.

pies

Lokal zajmowali tak długo, aż nie zabrakło im pieniędzy na opłacenie czynszu. Zarządca nieruchomości o zaległe płatności upominał się do czasu odłączenia numeru telefonu. Wtedy postanowił sam odwiedzić lokatorów.

Ku jego zdziwieniu mieszkanie było opuszczone. Wszędzie pozostawiony wielki bałagan, ale oprócz tego lokatorzy pozostawili psa. W kuchni zanieczyszczonej odchodami prawdopodobnie od tygodnia siedział wychudzony, głodny pies. Zwierzę nie miało ani jedzenia, ani wody. Właściciel mieszkania wezwał pracowników Schroniska dla Zwierząt oraz Eko Patrol. Pies był bardzo wystraszony, ale w stanie ogólnym dobrym. Został przewieziony do schroniska gdzie zaopiekował się nim weterynarz.

pies1

W związku z niehumanitarnym traktowaniem zwierząt sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Właścicielowi psa grozi nawet 2 lata więzienia natomiast pies, do czasu wyjaśnienia sprawy, pozostanie pod opieką schroniska.

Źródło: Straż Miejska w Poznaniu