Poznań – Pies uwolniony z rozgrzanego auta, a właściciel był poszukiwany oraz posiadał broń!

Strażnicy referatu Jeżyce uwolnili psa zamkniętego w pojeździe. Interwencja ta ujawniła kolejne problemy nieodpowiedzialnego kierowcy, które doprowadziły go do aresztu śledczego.

Powróciły upały a to oznacza, że w samochodach pozostawionych na słońcu szybko rośnie temperatura powietrza. Warunki takie są zagrożeniem dla dzieci bądź zwierząt przebywających w ich wnętrzu. We wtorek, ok. godz. 15.30, strażnicy z Jeżyc otrzymali powiadomienie o zamkniętym w samochodzie (pomimo panującej wysokiej temperatury) psie. Informacja w pełni potwierdziła się. Zwierzę wyglądało na wycieńczone panującą temperaturą i brakiem dostępu do wody.

dav
dav

Dodatkowo, na tylnym siedzeniu, strażnicy zauważyli rękojeść broni krótkiej oraz butlę do przechowywania gazu. Wezwali patrol policji i podjęli próbę uwolnienia psa – zwierze udało się bardzo szybko wydostać i napoić. Przybyły patrol policyjny znalazł w aucie niezabezpieczoną broń krótką gazową oraz replikę karabinka ASG. Policjanci ustalili, że właściciel pojazdu (25 l.) jest osobą o statusie poszukiwanego celem doprowadzenia do aresztu śledczego – mężczyzna został zatrzymany, a psa przekazał pod opiekę znajomemu. Policja wyjaśni również wszelkie kwestie związane z legalnością posiadanej broni gazowej.

Natomiast za naruszenie norm ustawy o ochronie zwierząt strażnik skieruje do Sądu wniosek o ukaranie. Szczęśliwe zakończenie tej sprawy było możliwe dzięki wrażliwości zgłaszającego, a jednocześnie świadka w postępowaniu przed Sądem.

Źródło: Straż Miejska Poznań