Poznań – Po kierowcach UBER-a, przyszedł czas na poznańskich taksówkarzy! Ruszyły kontrole TAXI

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego poznańskiej Policji przeprowadzili działania „Taxi”. Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu  przez kierujących taksówkami.

  taxi 15

Policjanci z poznańskiej drogówki w trakcie swojej służby koncentrują się na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Każdego dnia dokonują wielu kontroli drogowych podczas, których zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, sprawdzają trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów jakimi się poruszają. W przypadku lekceważącego stosunku do przepisów i powodowania zagrożenia bezpieczeństwa na drodze policjanci wyciągają stanowcze konsekwencje.

taxi 14

Wśród kontrolowanych kierowców w Poznaniu są m.in. kierowcy taksówek bo chociaż odległości, które pokonują podczas przewozu osób nie są zbyt duże to jednak ważne jest, aby każda taka podróż była bezpieczna. Dlatego 5 stycznia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznań wspólnie z pracownikami z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania przeprowadzili w rejonie dworca PKP oraz Starego Miasta i  Wildy działania pod kryptonimem „Taxi”.

taxi 13

Oprócz reakcji na wykroczenia popełniane przez kierujących oraz kontroli stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali dokumenty wymagane przepisami o transporcie drogowym tj. licencję oraz zezwolenia, a także stan techniczny pojazdów i obowiązkowe wyposażenie oraz oznaczenie pojazdu. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali 24 kierujących taksówkami.

taxi 12

Za popełnione wykroczenia drogowe mandatami ukaranych zostało 3 kierujących, zatrzymano również 2 dowody rejestracyjne, jeden za zły stan techniczny pojazdu natomiast drugi za brak aktualnych badań technicznych. Podczas  kontroli policjanci stwierdzili, że jeden z kierowców nie posiada od blisko roku aktualnego ubezpieczenia pojazdu. Wszyscy kontrolowani taksówkarze byli trzeźwi.

Policjanci już teraz zapowiadają kolejne takie kontrole, a jednocześnie apelują do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów i zachowanie na drogach ostrożności. Źródło: KMP Poznań

Czytaj także…

Poznań – Ruszyły kontrole! Inspekcja Transportu Drogowego konta UBER! Kara dla kierowcy nawet 16 tysięcy złotych!