Poznań – Policjanci charytatywnie dzieciom

Już po raz piętnasty w Poznaniu odbył się festyn charytatywny „Niebiescy Dzieciom”. Impreza została zorganizowana 3 września br. przy hali Arena.  W akcji wzięło udział setki osób. Cel od lat ten sam – pomoc tym najbardziej potrzebującym.

24

Festyn „Niebiescy Dzieciom” został zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Jak co roku tą szlachetną inicjatywę wsparli: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Straż Miejska Miasta Poznania, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Izba Celna, Wojsko Polskie, Inspekcja Transportu Drogowego oraz firmy i instytucje związane z miastem Poznań. Mundurowi już po raz piętnasty dołożyli wszelkich starań, aby festyn zaskoczył przybyłych gości.

36

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12:00.  Przybyłych na festyn gości przywitał gospodarz spotkania – Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Maciej Nestoruk. Wraz z rozpoczęciem spotkania Dyrektor Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu dr n. med. Paweł Daszkiewicz w uznaniu za działalność publiczną istotną dla funkcjonowania szpitala złożył na ręce Komendanta Nestoruka medal zasługi dla rozwoju i modernizacji placówki.

28

Po uroczystym otwarciu festynu policjanci zaprezentowali pokaz musztry policyjnej oraz działań przywracających ład i porządek publiczny. Kolejnym punktem programu był występ orkiestry dętej MPK. Przybyli na festyn goście mieli również okazję zobaczyć scenki, w których policjanci z patrolu rowerowego zaprezentowali dynamiczne zatrzymanie potencjalnego przestępcy. Swoje umiejętności, które wśród gości cieszyły się dużym zainteresowaniem zaprezentowali również policjanci z poznańskiej Grupy Realizacyjnej.

40

Podczas trwania całego festynu odbywały się konkursy dla dzieci i całych rodzin, występy zespołów wokalnych, prezentacja sprzętu i wyposażenia służb mundurowych, pokazy koni i psów policyjnych, pokaz straży pożarnej, wojska, ratownictwa medycznego, a także innych służb, które w tą szczytną inicjatywę się włączyły. Ponadto przy policyjnym stoisku policjanci w ramach akcji „Poznański rower – Bezpieczny Rower” znakowali rowery.

29

Wśród licznych stanowisk zorganizowanych dla odwiedzających można było spotkać spacerującego mł. insp. Maciej Nestoruk Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu, któremu towarzyszył jego zastępca mł. insp. Adam Kachel. Obaj panowie jako gospodarze imprezy dbali, by wszyscy, którzy zjawili się na festynie byli zadowoleni i dobrze się bawili.

33

Mundurowi są bardzo wdzięczni i dumni, z tego że tak wiele osób zechciało w tym charytatywnym przedsięwzięciu uczestniczyć. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na konto Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z przeznaczeniem na Oddział Chirurgii i Traumatologii. Dołączając do akcji każdy miał okazję wesprzeć tych najbardziej potrzebujących.

Policjanci dziękują wszystkim za zaangażowanie i serce dla najmłodszych!

Źródło: KMP w Poznaniu