Poznań – Policjanci z pasami zatrzymali włamywaczy. Wszystkie skradzione przedmioty odzyskano

Policyjni przewodnicy  psów służbowych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domu jednorodzinnego. Przestępcy zostali schwytani w okolicach jednego z rynków handlowych, gdy wsiadali do taksówki ze skradzionymi rzeczami. Dzięki czujności i spostrzegawczości funkcjonariuszy całe zrabowane mienie trafiło do rąk prawowitych właścicieli. Zatrzymanym za popełnione przestępstwo grozi teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.

policjantrdkraty

1 września br. policyjni przewodnicy psów pełnili służbę w rejonie poznańskich Jeżyc. W godzinach wieczorowych zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Jeden z nich wyciągnął spod koszulki laptopa i razem ze swoim kompanem wsiadł do nadjeżdżającej taksówki. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Zatrzymali pojazd i skontrolowali poruszających się w nim mężczyzn. Ujawnili przy nich dużą ilość biżuterii, komputer i tablet. Mężczyźni przyznali się, że dokonali włamania do jednego z domów jednorodzinnych.

Okazało się, że 31 i 19-latek pojechali nad jedno z jezior w okolicach Poznania. Podczas spaceru nad brzegiem akwenu, zauważyli dom do którego postanowili się włamać. Kamieniem wybili szybę w oknie i weszli do środka. Ukradli tablet, komputer i drogocenną biżuterię. W trakcie rozmowy z jeżyckimi kryminalnymi, przypomnieli sobie również do kradzieży telewizora. Nie mogli go unieść więc schowali go pod ściółką leśną nieopodal obrabowanego domu. Następnie udali się na poznańskie Jeżyce, gdzie chcieli sprzedać skradzione rzeczy.

Dzięki czujność policjantów z Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP Poznań zostali zatrzymani, a skradzione rzeczy w całość trafiły do  właściciela. Teraz zatrzymani za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Poznaniu