POZNAŃ – Policjanci zatrzymali 5 poszukiwanych w niespełna 48 godzin

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce w niespełna 48 godzin zatrzymali 5 osób, które były poszukiwane przez organy ścigania. Wszyscy zostali namierzeni na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. Teraz odbędą zaległe kary pozbawienie wolności zasądzone przez sądy.

14 i 15 września br. funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Jeżyce zatrzymali 5 mężczyzn poszukiwanych przez sądy i prokuratury. Działania kryminalnych odbywały się na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. Za poszukiwanymi wystawiono listy gończe i nakazy doprowadzenia do Aresztu Śledczego.

Jeden z policjantów pracujących nad sprawą zatrzymania poszukiwanego, zauważył go w pobliżu jeżyckiego komisariatu. Zatrzymał go i doprowadził do jednostki, gdzie mężczyzna został zatrzymany.

Kolejny z zatrzymanych próbował uciekać samochodem przed policjantami, ale jego desperackie zachowanie szybko się zakończyło. Funkcjonariusze zatrzymali go po pościgu ulicami miasta, a następnie doprowadzili do miejsca gdzie odbędzie zaległą karę.

Już kilka godzin później policjanci sprawdzili adres, pod którym miał się okrywać kolejny poszukiwany. Ich typowania były idealne. W mieszkaniu na terenie Poznania ujęli mężczyznę, który również unikał odbycia zasądzonej kary.

Po kolejnych kilku godzinach policjanci już namierzali kolejnego poszukiwanego. Posiadali oni informację, że może on przybywać w okolicach Starego Miasta w Poznaniu. Wytypowali kilka ulic, w obrębie których miał się przemieszczać będący w ich zainteresowaniu mężczyzna. Po raz kolejny tego dnia kryminalni z jeżyckiego komisariatu nie zawiedli się na swojej intuicji. Zauważyli poszukiwanego mężczyznę i natychmiast go zatrzymali.

Następnego dnia, policjanci od samego rana nie zwalniali tempa w swoich działaniach. Na terenie jednego z centrum handlowego pod Poznaniem zatrzymali mężczyznę. Podobnie jak poprzednicy, trafił do Aresztu Śledczego w Poznaniu celem odbycia zaległego wyroku.

Intensywne działania kryminalnych z Jeżyc rozpoczęły się jednak już na początku tygodnia – 12 września. Wtedy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Namierzyli go na Rynku Łazarskim. Szybko go zatrzymali i doprowadzili do jednostki Policji, gdzie po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, został przekazany pracownikom Aresztu Śledczego.