Poznań – Policjantki za kierownicą

22bPolicjantki z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wzięły udział w szkoleniu w ramach projektu Akademia Bezpiecznej Kobiety oraz z okazji Dnia Kobiet. Zajęcia pozwoliły rozwinąć kompetencje funkcjonariuszek w zakresie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

8 i 9 marca br. policjantki Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu uczestniczyły w szkoleniu w ramach programu Akademia Bezpiecznej Kobiety oraz z okazji Dnia Kobiet. Warsztaty z bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz z doskonalenia techniki jazdy odbyły się w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA AutoLab oraz na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Międzychodzie.

22aPodczas pierwszego dnia szkolenia w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA AutoLab odbyły się zajęcia teoretyczne podczas, których zostały poruszone istotne zagadnienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantkom zostały przybliżone kwestie związane z systemami bezpieczeństwa oraz zasadami ich funkcjonowania na przykładzie symulatora dachowania i zderzeń. Ponadto poznały zasady związane z zabezpieczeniem przewożonego sprzętu i osób.

9 marca br. policjantki pod okiem trenerów ŠKODA Auto odbyły szkolenie praktyczne w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Międzychodzie. Funkcjonariuszki uczyły się szybkiego pokonywania zakrętów, kontroli toru jazdy i hamowania na suchej i mokrej nawierzchni z ominięciem przeszkody. Instruktorzy najpierw omawiali każde ćwiczenie. Następnie była okazja aby sprawdzić wszystko w praktyce.

Przeprowadzone szkolenie pozwoliło rozwinąć kompetencje policjantek, a także dało szansę na zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności, które posłużą im podczas codziennych obowiązków służbowych.

Źródło: KMP Poznań – Patrycja Banaszak