Poznań – Poszukiwani przez Policję za napad i kradzież z włamaniem! UDOSTĘPNIJ!

Policjanci z Poznania poszukują dwóch mężczyzn. Jeden z nich ma związek z rozbojem, do którego doszło 19 października br. przy skrzyżowaniu ul. Meissnera z ul. Arcta, drugi odpowiedzialny jest za usiłowanie kradzieży z włamaniem do domu, do której doszło 27 października br. przy ul. Łopianowej w Poznaniu. Osoby, które rozpoznają mężczyzn z portretów prosimy o kontakt z policjantami.

Poznańscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń, do których doszło na terenie Poznania w październiku br. Pierwsza sprawa dotyczy rozboju, druga usiłowania kradzieży z włamaniem do domu. Na podstawie rysopisów sporządzono portrety pamięciowe mężczyzn, którzy mają związek z tymi zdarzeniami.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Jeżyce prowadzą dochodzenie w sprawie przestępstwa, do którego doszło 19 października br. Wówczas około godziny 7:10 w okolicy skrzyżowania ul. Meissnera z ul. Arcta w Poznaniu, doszło do rozboju na 22-letnim mężczyźnie. Sprawca uderzył 22-latka, zażądał wydania telefonu komórkowego i plecaka po czym odszedł w kierunku osiedla Lotników Polskich.

jezyce_wizerunek

Mężczyzna jest w wieku około 30 lat, ma około 185 cm wzrostu, krępą budowę ciała, oczy piwne, włosy ciemne krótkie oraz krzywy nos. Ubrany był w kurtkę puchową ciemnego koloru, spodnie typu jeans oraz buty sportowe koloru czarnego.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat zaistniałego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce osobiście, przy ul. Kochanowskiego 16 lub pod czynnym całą dobę numerem telefonu 61 84 122 11/12 lub numerem alarmowym 997.

——————————————–

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Północ prowadzą dochodzenie w sprawie przestępstwa, do którego doszło 27 października br. Wówczas około godziny 18:30 doszło do usiłowania kradzieży z włamaniem do domu przy ul Łopianowej w Poznaniu.  

Mężczyzna jest w wieku około 40 lat, ma około 180 cm wzrostu, szczupłej budowę ciała. Ubrany był w ciemną odzież, na głowie miał czapkę ciemnego koloru.

portret_kp_pnoc_sygn

Osoby, które rozpoznają mężczyznę, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat zaistniałego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Północ osobiście, przy os. Jana III Sobieskiego 115 lub pod czynnym całą dobę numerem telefonu 61 84 146 11 lub numerem alarmowym 997.