Poznań – Poszukiwany mężczyzna sam zgłosił się na Policję

W połowie kwietnia na stronie internetowej wielkopolskiej Policji był publikowany wizerunek podejrzewanego o przywłaszczenie 20 tys. zł w sklepie ze sprzętem audio w Poznaniu. Dziś mężczyzna sam zgłosił się do jednostki Policji. Policjanci ustalają jego udział w tym zdarzeniu.

14 kwietnia br. na stronie internetowej wielkopolskiej Policji został opublikowany komunikat z wizerunkiem mężczyzny podejrzewanego o przywłaszczenie 20 tys. zł w sklepie ze sprzętem audio w Poznaniu. Nie trzeba było długo czekać na efekty. Mężczyzna ze zdjęć, 25 kwietnia br. sam zgłosił się na Komisariat Policji Poznań Stare Miasto. Obecnie policjanci wyjaśniają jego wersję wydarzeń.

Przypomnijmy, że policjanci z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto prowadzą dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto w Poznaniu w sprawie przestępstwa, do którego doszło 11 grudnia 2015 roku. Wówczas do salonu ze sprzętem audio i wideo w Poznaniu wszedł nieznany mężczyzna biegle posługujący się językiem angielskim. Mężczyzna przyglądał się jak inny klient wpłaca pracownikowi sklepu kaucję za wypożyczenie sprzętu audio w kwocie 20 tys. zł. Następnie wykorzystał nieuwagę obsługi salonu i ukradł z kasetki znajdujące się tam pieniądze. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu sklepowego.

Źródło: KWP w Poznaniu