Poznań – Profesjonalna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana! FILM

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 2 osoby. Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyznach różnego rodzaju narkotyki. W mieszkaniu jednego z nich znajdowała się także kompletnie wyposażona plantacja konopi indyjskich. Zabezpieczonych zostało 75 doniczek z roślinami w różnym stadium wzrostu i ponad 200 tabletek ekstazy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

23 listopada br. policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których znaleźli i zabezpieczyli różnego rodzaju narkotyki.

plantacja 2Pierwszy z mężczyzn, 23-letni mieszkaniec Poznania, został zatrzymany w pobliżu wynajmowanego przez niego mieszkania. Posiadał przy sobie niewielką ilość marihuany. Policjanci postanowili sprawdzić jego miejsce zamieszkania. W lokalu znaleźli kompletnie wyposażoną plantację konopi indyjskich. Zabezpieczyli 75 doniczek z roślinami w różnym stadium wzrostu. Całość była odpowiednio naświetlana i nawadniana.

Tego samego dnia policjanci z KWP w Poznaniu ustalili drugą osobę odpowiedzialną ze przestępczość narkotykową, powiązaną z pierwszym zatrzymanym. Zabezpieczyli przy nim zarówno susz marihuany, a także ponad 200 tabletek ekstazy.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące przestępczości narkotykowej. Grozi im do 8 lat więzienia. Ponadto jeden z nich był poszukiwany i trafił do Aresztu Śledczego.

Źródło: KMP Poznań