Poznań – Rozpoznajesz tych mężczyzn?! To złodzieje! Uwieczniły ich kamery monitoringu!

Poznańscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch kradzieży, do których doszło w styczniu br. Osoby, które rozpoznają mężczyzn, których wizerunki publikujemy prosimy o kontakt z policjantami.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce 11 stycznia br. przy ul. Mielżyńskiego w Poznaniu. Wówczas około godziny 11:00 do pary seniorów podszedł mężczyzna, który twierdził, że znalazł pieniądze i zaproponował, że się nimi podzieli. Chwilę po tym do starszych osób podszedł kolejny mężczyzna, który oświadczył, że podejrzewa że są oni w posiadaniu zgubionych przez niego pieniędzy. 73-latek zaczął się tłumaczyć, że nie ma z tym nic wspólnego i posiada tylko swoje pieniądze, które mężczyznom pokazał. Wówczas jeden z nich wyciągnął z torby seniora banknoty w kwocie 30 tysięcy złotych. Po wszystkim mężczyźni się oddalili.

Osoby, które rozpoznają mężczyzn z nagrania lub zdjęć proszone są kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto, osobiście przy ul. Śniadeckich 27 (budynek po KP Targowy) lub telefonicznie pod całodobowym nr telefonu 61 84 124 11/12 lub numerem alarmowym 997.

Do innego zdarzenia doszło 22 stycznia br. w jednym ze sklepów ze sprzętem elektronicznym przy Al. Solidarności w Poznaniu. Wówczas około godz. 18:35 doszło do kradzieży głośników. Mężczyzn, którzy kradzieży dokonali zarejestrowały kamery monitoringu.

Osoby, które rozpoznają mężczyzn z nagrania lub zdjęć proszone są kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Północ, osobiście na os. Jana III Sobieskiego 115 lub telefonicznie pod całodobowym nr telefonu 61 84 146 11 lub numerem alarmowym 997. Zapewniamy anonimowość!