Poznań – Sąd uznał winę radnego z Rokietnicy, ale warunkowo umorzył sprawę! Przypomnijmy radny został zatrzymany za posiadanie narkotyków

Piątek 13 stycznia 2017 rok, nie okazał się pechowy dla Michała C. – radnego pełniącego funkcję wiceprzewodniczącego rady gminy w Rokietnicy – Sąd w Szamotułach warunkowo umorzył jego sprawę.

O sprawie zatrzymania pisaliśmy jako pierwsi w artykule -> Wiceprzewodniczący Rady Rokietnica Michał C. zatrzymany za posiadanie narkotyków

Michał C. został zatrzymany przez Policję 23 lipca 2016 roku na posesji innego radnego gminy Rokietnica z niewielką ilością narkotyków. Centralne Laboratorium Kryminalistyczne potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana.

Choć Sąd w Szamotułach przychylił się do wniosku prokuratury i uznał winę wiceprzewodniczącego rady podpoznańskiej gminy to jednak warunkowo umorzył sprawę wyznaczając Michałowi C. roczny okres próbny.

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rokietnica, a zarazem przewodniczący gminnej Komisji Oświaty nie straci mandatu radnego, ponieważ nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądu!