Poznań – Skontrolowano: 280 osób, 47 pojazdów. Wystawiono 102 mandaty

Poznańscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Zero Tolerancji” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym Stary Rynek oraz jego okolice.

14
W nocy z 21 na 22 października br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu przeprowadzili na terenie poznańskiej starówki oraz na terenach zielonych nad rzeką Wartą działania pod kryptonimem „Zero Tolerancji”.

13
Przeprowadzona akcja miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym Stary Rynek i tereny nadwarciańskie, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

11a

Podczas działań służbę pełniło 78 policjantów, którzy łącznie wylegitymowali 280 osób, skontrolowali 47 pojazdów oraz przeprowadzili 35 interwencji. Podczas nocnej służby funkcjonariusze zatrzymali 1 osobę poszukiwaną oraz 4 sprawców przestępstw na gorącym uczynku, a także nałożyli 102 mandaty związane z łamaniem Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, a także w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego oraz naruszeniem Prawa o Ruchu Drogowym.

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez nadzoru. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach.