Poznań – Skrzyżowanie Gdyńska – Bałtycka całkowicie przejezdne!

 Można już przejechać we wszystkich kierunkach przez skrzyżowanie ulic Gdyńska/Bałtycka.

Otwarto również dwie jezdnie (po dwa pasy ruchu) ul. Bałtyckiej na odcinku ok. 200 m przed skrzyżowaniem z ul. Gdyńską (jadąc od mostu Lecha i ul. Hlonda) do końca przebudowywanego odcinka ul. Bałtyckiej.

Wprowadzone przejazdy przez skrzyżowanie ul. Bałtyckiej i ul. Gdyńskiej umożliwiają, m.in. takie kierunki jazdy jak:

1. Bezpośredni przejazd od strony centrum Poznania w kierunku Czerwonaka poprzez dwa pasy lewoskrętów z ul. Bałtyckiej (od mostu Lecha) w ul. Gdyńską oraz od ul. Gnieźnieńskiej na wprost przez skrzyżowanie z ul. Bałtycką.

2. Bezpośredni przejazd z kierunku Czerwonaka z ul. Gdyńskiej poprzez dwa pasy skrętu w prawo w ul. Gdyńską (w kierunku mostu Lecha).

3. Przejazd z ul. Gdyńskiej (od ul. Gnieźnieńskiej) w Bałtycką (w kierunku mostu Lecha, jak i Swarzędza).

4. Przejazd z ul. Bałtyckiej (jadąc od Swarzędza) w kierunku mostu Lecha, w kierunku Czerwonaka jak i skręt w lewo w kierunku ul. Gnieźnieńskiej.

Ruch samochodowy ulicą Bałtycką, na odcinku od skrzyżowania z ul. Hlonda do ok. 200 przed skrzyżowaniem ul. Bałtycka/Gdyńska (na wysokości stacji benzynowych), nadal odbywa się południową jezdnią ulicy w obu kierunkach.

Przypominamy ponadto, że zrealizowanie kolejnych etapów budowy dróg przy ITPOK umożliwiła również udostępnienie przejazdów alternatywnych:

1. Przejazd aut jadących od strony Czerwonaka w kierunku Swarzędza/Antoninka przez tunel T3, drogę wzdłuż spalarni odpadów do skrzyżowania ul. Bałtyckiej i Janikowskiej.

2. Dojazd mieszkańców ul. Syreniej do ul. Bałtyckiej oraz dojazd do Czerwonaka i Murowanej Gośliny dla samochodów jadących z kierunku Gniezno / Antoninek / Swarzędz ul. Bałtycką przez ul. Syrenią, drogę przy spalarni odpadów i tunel T3 do ul. Gdyńskiej.

Ze względu na warunki atmosferyczne, nie udało się jeszcze w pełni wykonać oznakowania poziomego. Będzie ono uzupełnione na bieżąco przy sprzyjającej ku temu aurze.

W najbliższych dniach sukcesywnie udostępniane będą kierującym kolejne fragmenty przebudowanej infrastruktury, a przez to kolejne ułatwienia w ruchu.

Źródło: www.poznan.pl