Poznań – Starsze małżeństwo przechytrzyło oszusta podszywającego się pod ich bratanka!

Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Maciej Nestoruk gościł w swoim gabinecie małżeństwo seniorów, którzy przechytrzyli fałszywego „bratanka”, doprowadzając do jego zatrzymania przez policjantów. Komendant Miejski pogratulował im wspanialej postawy obywatelskiej i zachowania godnego naśladowania.

dsc_0227
12 października br. w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odbyła się niecodzienna uroczystość. Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Maciej Nestoruk spotkał się z seniorami, którzy przyczynili się do zatrzymania oszusta.

Podczas miłej rozmowy, w trakcie której małżeństwo seniorów wróciło pamięcią do całego zdarzenia, Komendant Nestoruk podkreślił, że ich postawa budzi uznanie i powinna być przykładem dla wszystkich osób w ich wieku. Od szefa poznańskich policjantów seniorzy otrzymali list gratulacyjny oraz upominki.

Przypomnijmy historię seniorów:

29 września br. do seniorów zadzwonił na telefon stacjonarny mężczyzna, podający się za bratanka. Powiedział, że miał wypadek i jeżeli nie wpłaci 42 tys. złotych kaucji to trafi do aresztu. Wszystko to potwierdził inny mężczyzna, który podał się za policjanta. Pokrzywdzeni od razu wiedzieli, że dzwoniący do nich mężczyźni są oszustami i o wszystkim poinformowali Policję. Funkcjonariusze bezzwłocznie pojechali do mieszkania zgłaszających i tam czekali na kolejny telefon oszusta.

Mężczyźni dzwonili jeszcze kilka razy. Polecili seniorowi iść po pieniądze do banku, wrócić z nimi do domu po czym wyjść przed blok gdzie przekaże je mężczyźnie o nazwisku Marek Nowak. Ostatecznie miało zostać przekazanych 21 tys. złotych. Do przekazania pieniędzy jednak nie doszło. Oszust nie spodziewając się, że cała okolica jest obserwowana przez policjantów przyszedł po pieniądze. Wówczas został przez policjantów zatrzymany.

Źródło: KMP Poznań

O sprawie pisaliśmy na początku października:

Poznań – Zatrzymano matkę i jej 14-letniego syna. Wyłudzali od starszych osób pieniądze podając się za rodzinę! FILM