Poznań – Strażacy wydobyli ciało zamordowanej kobiety ze studni!

W poniedziałek, 20 marca, SGRW została zadysponowana do pomocy Policji. Ponieważ po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że na powierzchni wody nie widać nic podejrzanego i nie wiadomo było jak głęboka jest studnia równolegle do działań została zadysponowana SGRW-N.

PRZYPOMNIJMY: Policjanci z Suchego Lasu koło Poznania, zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który przyznał się do zabójstwa swojej matki. Do zabójstwa doszło w podpoznańskich Złotnikach. Mężczyzna najpierw brutalnie zamordował swoją matkę, a później jej ciało wrzucił do studni.

Działania strażaków w pierwszej kolejności polegały na wypompowaniu wody ze studni. W tym samym czasie ratownicy wodni monitorowali kamerą strefę poniżej lustra wody. Okazało się, że faktycznie na samym dnie studni odnaleziono ciało poszukiwanej kobiety.
Ponieważ głębokość przekraczała ponad 10 metrów na bieżąco monitorowano zawartość tlenu na głębokości przed opuszczeniem ratownika.
Po wykonaniu niezbędnych czynności policyjnych ratownicy mogli przystąpić do działań. Po około 15 minutach wydobyto zwłoki na powierzchnię i przekazano Policji. Opracował: st. kpt. K. Bugajak, Zdjęcia: JRG-5