Poznań – Ukradła 84-letniemu seniorowi 30 tys. zł! Publikujemy portret pamięciowy poszukiwanej! UDOSTĘPNIJ

Policjanci z Poznania poszukują kobiety, która może mieć związek z kradzieżą na tzw. „legendę”, do której doszło 17 października br. na osiedlu Oświecenia w Poznaniu. Osoby, które rozpoznają kobietę z portretu, prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto wyjaśniają okoliczności kradzieży, która miała miejsce 17 października br. na osiedlu Oświecenia w Poznaniu. Wówczas około godziny 12:00 do 84-letniego seniora przyszły dwie kobiety, które „pod legendą” zostały wpuszczone do mieszkania i ukradły seniorowi 30 tysięcy złotych.

kp_polanka

Początkowo do starszego pana przyszła kobieta, która podała się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podczas rozmowy z seniorem wypytywała go o odcinek od renty i posiadane pieniądze. 84-latkowi zaoferowała darmowe leki i badanie lekarskie, które może wykonać jej koleżanka, która jest lekarzem. Po tym zakończyła rozmowę z seniorem i wyszła z mieszkania. Po chwili do starszego pana przyszła inna kobieta, która powiedziała, że jest lekarką i zaczęła „badać” seniora. Gdy 84-latek został już sam w mieszkaniu okazało się, ze zginęły mu pieniądze.

Na podstawie ustalonego rysopisu policjanci sporządzili portret pamięciowy jednej z kobiet, która była jako pierwsza w mieszkaniu starszego pana i podała się za pracownika ZUS. To kobieta w wieku ok. 40 lat, wzrostu około 160 cm wzrostu, włosy blond do ramion, na końcach kręcone, krępej budowy ciała. Kobieta ubrana był w kurtkę koloru beżowego i spodnie koloru czarnego.

Osoby, które rozpoznają wizerunek kobiety z portretu, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat zaistniałego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto osobiście, przy ul. Polanka 24 lub pod czynnym całą dobę numerem telefonu 61 84 123 11/12 lub numerem alarmowym 997.

Źródło: KMP w Poznaniu