Poznań – Uroczyste rozświetlenie choinki na Starym Rynku już jutro o godzinie 17:00!

W sobotę, 3 grudnia, o godzinie 17.00 prezydent Jacek Jaśkowiak rozświetli choinkę przed ratuszem. Wydarzenie zainauguruje Betlejem Poznańskie na Starym Rynku.

O świąteczną atmosferę podczas uroczystego rozświetlenia choinki zadba chór Gospel Joy, którego koncert rozpocznie się o 16.30. Około godziny 17, na schodach ratusza pojawi się prezydent Jacek Jaśkowiak, by zapalić lampki na choince. Później na loggiach ratusza odbędzie się pokaz aniołów. Uroczystość zakończy wystrzał konfetti.

14.12.2014 IX Miedzynarodowy Festiwal Rzezby Lodowej fot. Marek Zakrzewski / PLOT
14.12.2014 IX Miedzynarodowy Festiwal Rzezby Lodowej fot. Marek Zakrzewski / PLOT

Rozświetlenie choinki wraz z towarzyszącym mu koncertem gospel oficjalnie zainauguruje Betlejem Poznańskie na Starym Rynku. Dużo wcześniej, bo już od południa, w świąteczny klimat wprowadzać będą poznaniaków kolędnicy, a także Królowa Śniegu, która przygotowała szereg atrakcji dla dzieci.

Świąteczny jarmark na Starym Rynku, a także działający od tygodnia kiermasz bożonarodzeniowy na pl. Wolności, potrwają do 22 grudnia. Na ten czas organizatory zaplanowali wiele atrakcji: świąteczne koncerty, spektakle teatralne, akrobatyczne show, czy spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie Silent Night, czyli wspólne śpiewanie kolędy „Cicha noc” w różnych językach. Imprezą, która podczas Betlejem przyciąga na Stary Rynek tłumy, jest też Festiwal Rzeźby Lodowej. Stihl Poznan Ice Festival rozpocznie się w piątek 9 grudnia o godzinie 17:00 i będzie trwał do niedzieli 11 grudnia.

Miasto Poznań/Biuro prasowe/Joanna Żabierek