Poznań – Uwaga na nieoznakowane Ople na poznańskich drogach! Policja otrzymała nowe radiowozy

Komenda Miejska Policji w Poznaniu otrzymała sześć nowych radiowozów. Pojazdy zakupione ze wspólnych środków pochodzących z samorządów lokalnych oraz Komendy Głównej Policji, będą służyć bezpieczeństwu mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego.

 poznań 20

Uroczystość przekazania policjantom sześciu nowych radiowozów – 3 oznakowanych i 3 nieoznakowanych, odbyła się 14 października br. na placu apelowym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Pojazdy zakupiono dzięki zaangażowaniu i wsparciu Gminy Mosina i Komorniki oraz poznańskich Rad Osiedli – Nowe Miasto, Północ i Grunwald.

W uroczystości na placu komendy wziął udział Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Maciej Nestoruk, jego Zastępca mł. insp. Rafał Pawłowski, a także Hieronim Węclewski Zastępca Dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, Krzysztof Wiśniewski Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Jan Ryś Burmistrz Gminy Mosina, Marian Adamski Przewodniczący Rady Gminy Komorniki. Ks. Prałat Stefan Komorowski, przedstawiciele Rad Osiedli, a także komendanci komisariatów i policjanci z jednostek, do których radiowozy trafiły.

poznań 15

Komendant Miejski mł. insp. Maciej Nestoruk, dziękując za wsparcie zakupu nowych pojazdów podkreślił, że jest to olbrzymia pomoc, wyróżnienie i dowód uznania dla ważnej roli jaką pełni policja we współczesnym społeczeństwie.

Nowe pojazdy pozwolą funkcjonariuszom na jeszcze szybszy dojazd w miejsca interwencji, co bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego mieszkańców miasta Poznania i powiatu poznańskiego.

W tym roku do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu trafi jeszcze 15 nowych radiowozów.