Poznań – Volvo od Starego Browaru już w rękach nowego właściciela!

Volvo od Starego Browaru już w rękach nowego właściciela!fot. Daria Alicja Walczak - 2 miejsce

To zdjęcie oddaje to co czuję, gdy jestem w Starym Browarze” – powiedział wczoraj zwycięzca konkursu fotograficznego Starego Browaru, w którym wygrał samochód Volvo V40 Cross Country.

Konkurs fotograficzny Starego Browaru, w którym można było wygrać Volvo V40 Cross Country trwał ponad 3 miesiące i zakończył się 27 listopada 2016 r. Wzięło w nim udział kilkaset osób. Zadanie konkursowe było jak zwykle w Starym Browarze związane ze sztuką: należało zrobić kreatywne zdjęcie łączące marki Stary Browar i Volvo. Ułatwieniem była ekspozycja samochodów Volvo w przestrzeniach Starego Browaru przez cały czas trwania konkursu, jakkolwiek pomysłowość uczestników konkursu wykraczała niejednokrotnie daleko poza jego mury.

Nagrodę wręczyła w niedzielę 4 grudnia w czasie koncertu choinkowego na Dziedzińcu Sztuki Prezes Spółki zarządzającej Starym Browarem, Magdalena Kowalak. Zwycięzcą konkursu został Hacen Sahraoui, mieszkający od 10 lat w Szamocinie Francuz, ale i Wielkopolanin, tutaj bowiem od lat płaci swoje podatki. Zwycięzca odebrał auto z opłaconym podatkiem od nagrody.

Stary Browar dla mnie to drugie bijące serce Poznania. Pierwsze to oczywiście Stare Miasto, ale to właśnie Stary Browar jest dla mnie miejscem na mapie Poznania, którym obowiązkowo chwalę się kiedy przyjeżdżają do mnie rodzina lub znajomi. To nie jest dla mnie centrum handlowe, w którym robi się tylko zakupy, ale to kosmopolityczne miejsce w którym spędzasz czas. Jest jakiś spokój i klasa w tych przestrzeniach. Myślę, że Stary Browar w pewnym sensie kreuje styl życia. Czuję się tam bardziej jako jednostka a nie masa.” – mówi Hacen Sahraoui.fot. Hacen Sahraoui - 1 miejsce

W Starym Browarze bywam dość często, mam już swoje ulubione miejsca i do nich często zaglądam, ale wiosną i latem również bardzo często umawiam się i spędzam czas w parku. To dla mnie taka strefa chill out.” – zdradza zdobywca głównej nagrody.

To miejsce jest również bardzo fotogeniczne, dlatego jak tylko dowiedziałem się o konkursie z ulotki, którą dorzucono mi do zakupów postanowiłem wziąć udział. Prawie przez dwa miesiące myślałem o tym zadaniu. Jak połączyć te dwie marki. Jednak okazało się, że i Volvo i Stary Browar mają dużo wspólnego: elegancja, design, nowoczesność… To było dla mnie bardzo ciekawe wyzwanie, które sprawiło mi dużo przyjemności.” – dodaje zwycięzca konkursu.

Oprócz nagrody głównej przyznano także nagrody dodatkowe, m.in. samochód Volvo na weekend i oprowadzane po Starym Browarze oraz upominki od Starego Browaru i Firmy Karlik Autoryzowany Dealer Volvo, partnera akcji i przedstawiciela Volvo w Wielkopolsce.

Volvo V40 Cross Country to luksusowe miejskie auto, które świetnie sprawdza się też podczas wypadów na łono natury. Nagroda jest samochodem wyposażonym w system City Safety, który ogranicza ryzyko kolizji w ruchu miejskim przy prędkości do 50 km/h. Model ten posiada także w standardzie oprócz 7 poduszek powietrznych chroniących kierowcę oraz pasażerów także poduszkę zabezpieczającą pieszych.