Poznań – W jakim stylu spędzimy Sylwestra i przywitamy Nowy Rok 2017 na Pl. Wolności?! Już wiemy! W stylu Retro/Futuro!

Dwie sceny, Forum Smaków oraz spektakularne widowisko mappingowe z wykorzystaniem kamienic wokół placu Wolności. Tegoroczny Sylwester Miejski, jak zapowiada Estrada Poznańska, odbędzie się w zupełnie nowej odsłonie.

sylwester1

Stare i nowe, odchodzący i rozpoczynający się nowy rok – Estrada Poznańska oparła tegoroczną ideę sylwestrowej imprezy na momencie przejścia pomiędzy kalendarzami. Odzwierciedleniem tego pomysłu będą dwie sceny – RETRO na tle Arkadii i FUTURO na tle Fontanny Wolności.

Same nazwy nie są przypadkowe – na placu Wolności wystąpią bowiem artyści będący na scenie od dekad oraz wschodzące gwiazdy najmłodszego pokolenia. Program imprezy wciąż pozostaje tajemnicą. Szczegóły dotyczące m.in. gwiazd imprezy i samego przebiegu nocy sylwestrowej zostaną ujawnione podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w pierwszych dniach grudnia.

Zmieniona i odświeżona formuła sylwestra to wynik przeobrażeń zachodzących w Estradzie Poznańskiej.

– Impreza sylwestrowa to duże wyzwanie – komentuje zmiany Małgorzata Kempa, nowa dyrektor Estrady. – Tego wieczoru chcemy się przede wszystkim dobrze bawić, a zapewnienie dobrej rozrywki szerokiemu gronu odbiorców nie jest łatwym zadaniem. Zależy nam, aby na placu Wolności spotkali się wszyscy mieszkańcy Poznania, stąd między innymi pomysł na scenę RETRO i scenę FUTURO, połączenie sentymentów z nowoczesnością, karnawałowych piór z elektronicznym brzmieniem. Mam nadzieję, że spodoba się on poznaniakom.

Wśród nowości w formule Sylwestra Miejskiego odnotować z pewnością należy Forum Smaków, czyli strefę, w której zaprezentowani zostaną wystawcy poznańskich street foodów. W strefie gastronomicznej znajdzie się miejsce do wspólnego siedzenia, bowiem zlokalizowana będzie ona w ogrzewanym namiocie o powierzchni prawie 400 metrów kwadratowych.

O północy poznaniacy i poznanianki oraz goście będą świadkami spektakularnego widowiska – na fasadach kamienic przy Placu Wolności zobaczą video-mapping, który zostanie wyświetlony na ponad stumetrowym ekranie. Pomysł mappingowego widowiska stanowi alternatywę dla tradycyjnej już oprawy fajerwerkowej.

Za koncepcję nowej formuły Sylwestra Miejskiego odpowiada Michał Wiraszko, nowy dyrektor muzyczny Estrady Poznańskiej.

Lilia Łada/biuro prasowe/Estrada Poznańska