Poznań – W jedną noc na „gorącym” zatrzymano 8 sprawców przestępstw, wystawiono 118 mandatów

Poznańscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Zero Tolerancji” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym Stary Rynek oraz jego okolice.

17

W nocy z 16 na 17 września br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz Straży Miejskiej przeprowadzili na terenie poznańskiej starówki oraz na terenach zielonych nad rzeką Wartą działania pod kryptonimem „Zero Tolerancji”.

W rejonie Starego Rynku pojawił się również mobilny komisariat, w którym każda osoba, która czuła się zagrożona lub padła ofiarą przestępstwa mogła od razu zgłosić ten fakt policjantom i bez wizyty w jednostce policji złożyć zawiadomienie.

Przeprowadzona akcja miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa  odwiedzającym Stary Rynek i tereny nadwarciańskie, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

16

Podczas działań służbę pełniło 50 policjantów, którzy łącznie wylegitymowali 357 osób, skontrolowali 55 pojazdów oraz przeprowadzili 27 interwencji. Podczas nocnej służby funkcjonariusze zatrzymali 8 sprawców przestępstw na gorącym uczynku oraz nałożyli 118 mandatów związanych z łamaniem Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, a także w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego oraz naruszeniem Prawa o Ruchu Drogowym.

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez  nadzoru. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach.

Źródło: KMP w Poznaniu