Poznań – Uprawa konopi indyjskich w mieszkaniu 23-latka

Poznańscy policjanci zatrzymali za przestępstwa narkotykowe dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze ujawnili instalację do uprawy konopi indyjskich, marihuanę oraz amfetaminę. Teraz za popełnione przestępstwa grożą im kary więzienia. Dodatkowo jeden z nich odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.

grun nar 135 kwietnia br. policjanci z Referatu Wywiadowczego Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu patrolując poznański Grunwald zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Po niedługiej rozmowie z 23-latkiem, mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkiej chwili pościgu został przez policjantów zatrzymany ale stał się agresywny. Szarpał się z funkcjonariuszami, a przy tym cały czas ich znieważał

Jak się okazało miał się czego obawiać. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili instalację do uprawy konopi indyjskich, 16 donic z krzewami tych roślin oraz 600 gramów amfetaminy. 23-latek odpowie teraz za posiadanie i uprawę narkotyków  oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Zatrzymanie tego mężczyzny nie zamknęło sprawy. 7 kwietnia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Grunwald zatrzymali 24-latka, który sprzedał narkotyki zatrzymanemu wcześniej 23-latkowi.

W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 70 gramów amfetaminy i 200 gramów marihuany. Zebrany przez policjantów z Grunwaldu materiał dowodowy pozwolił na przedstawianie mężczyźnie zarzutów wprowadzania do obrotu i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za ten czyn 24-latkowi grozi nawet 12 lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa Poznań Grunwald zastosowała wobec obu mężczyzn policyjny dozór.

Źródło: KMP Poznań – Patrycja Banaszak