Poznań – Zabezpieczono kradzioną z Niemiec naczepę ciężarówki

Policjanci z Poznania zabezpieczyli przyczepę od samochodu ciężarowego o szacunkowej wartości 14 tys. euro. Właściciel posesji nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających potwierdzających legalny zakup. Wstępna analiza wykazała, że przedmiot został skradziony na terenie Niemiec w maju tego roku.

Poznań kradziona naczepa 12
23 sierpnia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu zatrzymali 49-letniego mężczyznę na terenie pow. tureckiego. Na jego posesji funkcjonariusze zabezpieczyli przyczepę od samochodu ciężarowego. Przybyli na miejsce biegli z dziedziny mechanoskopii z Laboratorium Kryminalistycznego KWP na podstawie wstępnej analizy ustalili, że naniesiony numer VIN nie jest oryginalny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że przyczepa figuruje jako utracona na terenie Niemiec w maju br.

Właściciel posesji nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających jej pochodzenie. Na miejscu pracowali również policjanci z Komendy Powiatowej w Turku. Szacunkowa wartość zabezpieczonego przedmiotu to blisko 14 tys. euro. Jeżeli dokładniejsze badania potwierdzą, że naczepa zastała skradzione, mężczyzna może usłyszeć zarzut paserstwa, za który grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: KWP Poznań