Poznań – Zarzuty paserstwa za zabytkowego Plymouth Barracuda

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę za paserstwo zabytkowego Plymouth Barracuda. Wartość auta oszacowano na ponad 50 tys. złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty, a odzyskany przez funkcjonariuszy pojazd wrócił do prawowitego właściciela.
Plymouth Barracuda

W połowie sierpnia br. poznańscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży zabytkowego pojazdu Plymouth Barracuda z 1968 roku. Skradzione auto stanowiło dla właściciela cenną pamiątkę. Od wielu lat już nim nie jeździł, a do stanu pojazdu przywiązywał tak dużą wagę, że przechowywał go na specjalnym podnośniku by nie skruszały w nim opony.

Sprawą bezzwłocznie zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy  Miejskiej Policji w  Poznaniu, którzy miesiąc od zgłoszenia kradzieży wiedzieli już gdzie znajduje się auto.

Plymouth Barracuda1

Barracuda skradziona z terenu Nowego Miasta została odnaleziona na poznańskim Grunwaldzie. Tam też funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, któremu został postawiony zarzut paserstwa.  Za ten czyn grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Samochód warty ponad 50 tys. złotych powrócił do prawowitego właściciela.