Poznań – Ze Stolicy Wielkopolski samolotem do Kijowa! Nowe połączenie z Ławicy

Już w sierpniu poznaniacy będą mieli bezpośrednie połączenie lotnicze z Kijowem. Otwarcie nowej trasy zapowiedział Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w tej części Europy. Nowe połączenie umocni relacje biznesowe między Ukrainą i Polską. Jego otwarcie to efekt wspólnych działań marszałka województwa Marka Woźniaka, prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz zarządu lotniska Ławica.

lotnisko-lawica-fot-kazimierz-frys-fotoportal-poznania,pic1,1016,103706,162209,show2

– Zabiegałem o to od dawna, bo obecnie w naszym mieście ze wszystkich mniejszości właśnie Ukraińcy stanowią najliczniejszą grupę – mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. – Połączenie z tym krajem ma bardzo istotne znaczenie dla wielkopolskich przedsiębiorców, z uwagi na duże zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych, ale nie tylko, pracowników.

Połączenie Poznania z Kijowem będzie działać od 25 sierpnia tego roku. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki. Bilety są już dostępna na stronie przewoźnika, a ich ceny rozpoczynają się już od 109 zł.

Oprócz połączenia z Poznania, do Kijowa będzie można też latać z wszystkich pozostałych 5 baz WizzAir w Polsce. Tym samym polska siatka połączeń wigierskich linii zwiększy się do 151 tras. Źródło: Miasto Poznań/Biuro Prasowe/Joanna Żabierek