Poznań – Żebractwo to wybór, nie konieczność!

W ramach kampanii „Żebractwo – to wybór, nie konieczność” poznańscy policjanci i strażnicy miejscy wręczali przechodniom gadżety prewencyjne i uświadamiali ich, że dawanie pieniędzy osobom żebrzącym nie jest skuteczną formą pomocy.  Chcąc zwrócić uwagę poznaniaków na proceder żebractwa na tramwaju i autobusach umieszczono specjalne plakaty.

17

10 stycznia br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Straży Miejskiej przeprowadzili działania w ramach kampanii pn. „Żebractwo to wybór, nie konieczność”.

Podmiotami współuczestniczącymi w realizacji projektu to Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu.

Celem realizowanych przez mundurowych działań to głównie zwiększenie świadomości osób wspierających osoby żebrzące i zwrócenie ich uwagi na to, że dawanie pieniędzy osobom żebrzącym nie jest skuteczną formą pomocy i nie rozwiązują problemu.

W ramach kampanii „Żebractwo – to wybór, nie konieczność” funkcjonariusze wręczali przechodniom gadżety prewencyjne, które mają zwrócić uwagę na proceder żebractwa. Ponadto chcąc dotrzeć do jak największej grupy odbiorców informacje o kampanii umieszczono w formie specjalnych plakatów na jednym z poznańskich tramwajów oraz pięciu autobusach. Źródło: KMP Poznań