Poznań – Zlikwidowane dziuple samochodowe! Zatrzymanym grozi do 5 lat w „ciupie”

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę za przestępstwo paserstwa. Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli elementy od bmw wartego ponad 500 tysięcy złotych, a także części od innych pojazdów. Podejrzanym grozi teraz nawet 5 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia kradzieży pojazdu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do kradzieży auta doszło w nocy z 13/14 kwietnia br. Wówczas samochód marki BMW 7 warty ponad 500 tysięcy złotych zniknął spod posesji właściciela na terenie powiatu poznańskiego.

Poszukiwanie sprawców i skradzionego auta trwało kilka dni. 20 kwietnia br. auto odnaleźli, na terenie opuszczonej posesji, policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym. Niestety samochód był już częściowo zdemontowany. Nie posiadał m. in. elementów karoserii, lamp reflektorów oraz był pozbawiony wyposażenia wnętrza.

O znalezisku policjanci z Tarnowa Podgórnego poinformowali swoich kolegów z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którzy bezzwłocznie zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy. Wykonane przez policjantów z samochodówki czynności, zabezpieczone ślady i zebrane informacje doprowadziły funkcjonariuszy do dziupli samochodowej na terenie Poznania. Tam też doszło do zatrzymania trzech osób.

W warsztacie należącym do jednego z podejrzanych policjanci znaleźli elementy od skradzionego bmw oraz części od pojazdów skradzionych na przełomie 2015 i 2016 roku. Było tam także kilka dokumentów należących do właścicieli skradzionych aut.

Za przestępstwo paserstwa odpowie dwóch mężczyzn i kobieta. Grozi im teraz nawet 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich policyjne dozory.

Źródło: KWP w Poznaniu