Poznań – ALARM – Zwiększone stężenie amoniaku w Zakładach Drobiarskich „Koziegłowy” – na szczęście to tylko ćwiczenia

W dniach 12,13,14 października 2016 roku na terenie Zakładów Drobiarskich „Koziegłowy” Sp. z o.o. na ul. Piaskowej 3 w Koziegłowach odbyły się ćwiczenia z udziałem zakładowej grupy ratowniczej , JRG-3 oraz JRG -6.

W założeniu ćwiczeń, w wyniku wycieku amoniaku poszkodowane zostały osoby wykonujące przegląd i konserwacje urządzeń technologicznych. spowodowało załączenia alarmu oraz ogłoszenie ewakuacji pracowników zakładu.

img_20161013_103059659
Jako pierwsza działania rozpoczęła zakładowa grupa ratownicza, która w chemicznych ubraniach gazoszczelnych próbowała zlokalizować ilość i miejsce przebywania poszkodowanych osób. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępy PSP rozstawiły kurtyny wodne, pracując w CUG-ach ewakuowały cztery osoby ze strefy zagrożenia, udzielając im KPP oraz zlokalizowały i zabezpieczyły miejsce wycieku amoniaku.
Na zakończenie uczestnicy ćwiczeń zostali oprowadzeni po zakładzie zapoznając się z jego planem, rozmieszczeniem hydrantów, punktów ewakuacyjnych oraz miejscami mogącymi stwarzać zagrożenie

Źródło: KM PSP w Poznaniu