Poznań/Komorniki – Zatrzymani za kradzieże z włamaniem. Grozi im do 10lat!

Policjanci z Komornik zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Ich łupem padły przedmioty o wartości ponad 20 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz nawet 10 lat więzienia.

Pierwsze zgłoszenie o włamaniu na terenie gminy Komorniki wpłynęło do Policji pod koniec kwietnia br. Sprawą bezzwłocznie zajęli się funkcjonariusze z Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Komornikach. W efekcie podjętych przez policjantów działań, 10 maja br. zatrzymanych zostało trzech mężczyzn.

Jak ustalili policjanci mężczyźni do przestępstw dopuścili się na terenie gminy Komorniki i Stęszew, a ich schemat działania był zawsze podobny. Poprzez wybicie szyby w oknie lub zniszczenie zamków w drzwiach włamywali się do pomieszczeń gdzie ich zdaniem mogły znajdować się jakieś wartościowe przedmioty. Kradli to, co później można było szybko sprzedać. Były to między innymi urządzenia budowlane, europalety oraz kable elektryczne. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 20 tys. złotych.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Komorniki w wieku od 20 do 27 lat. Za kradzieże z włamaniem, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Ponadto dwóch z nich odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem do domu w budowie, w wyniku którego dokonali zniszczeń o wartości 15 tys. zł. W tym przypadku o zdarzeniu policjanci poinformowali właściciela posesji za nim jeszcze ten zgłosił to funkcjonariuszom.

W wyniku przeszukań mieszkań podejrzanych policjanci odzyskali zagęszczarkę wibracyjną wykorzystywaną w pracach budowlanych o wartości 4 tys. złotych.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: KMP Poznań