Poznań/Konin/A2 – Setki tysięcy nielegalnych papierosów ukrytych w transporcie trzciny – FILM

Policjanci z Poznania i Konina, przy wsparciu funkcjonariuszy z Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu, podczas rutynowej kontroli drogowej zabezpieczyli ponad 340 tysięcy sztuk papierosów pochodzących z przemytu. 22-latek przewoził nielegalny towar w transporcie trzciny dachowej. Teraz odpowie za narażenie Skarbu Państwa na straty 284 tysięcy złotych.

14 września br. policjanci  z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz ze stróżami prawa z Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz funkcjonariuszami z Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu prowadzili rutynowe działania na autostradzie A2. W pewnym momencie do kontroli został zatrzymany kierujący pojazdem ciężarowym, który przewoził trzcinę dachową. Już po chwili okazało się, że był to strzał w dziesiątkę.

DSC_7268

Policjanci odkryli, że kierowca oprócz trzciny przewozi papierosy bez skarbowych znaków akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w specjalnie do tego celu przygotowanym schowku. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 340 tys. sztuk papierosów. Ustalono, że papierosy te pochodzą z przemytu zza wschodniej granicy.

Kierowca ciężarówki został zatrzymany przez policjantów. To 22-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Usłyszał on zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na przewozie wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Grozi mu nawet 3 lata więzienia. Wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięga 284 tysięcy złotych.

Źródło: KWP w Poznaniu