Poznań/Luboń – Policjanci i strażnicy miejscy ruszyli w patrole rowerowe

Policjanci i strażnicy miejscy nie tylko w radiowozach i patrolach pieszych dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Lubonia ale również na rowerach. Ich zadaniem jest patrolowanie miejsc gdzie radiowóz nie może wjechać. Rowerowy patrol pojawił się w Luboniu po raz pierwszy.

W ostatni weekend maja policjantka i strażniczka miejska z Lubonia wspólnie patrolowały ulice na rowerach. Tego rodzaju służba to możliwość dotarcia do tych miejsc, w które nie wjadą radiowozy. Zakup rowerów sfinansowany został ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Luboniu.

Głównym zadaniem mundurowych na rowerach było przede wszystkim reagowanie na wszelkiego rodzaju naruszenia porządku publicznego, w tym również spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem.

luboń 11

Funkcjonariuszki podczas dwóch dni służby skontrolowały blisko 20 miejsc i obiektów, w których dochodziło do zakłóceń porządku publicznego i spokoju, przeprowadziły dwie interwencje, w trakcie których wylegitymowały 13 osób. Dla 10 z nich spotkanie z patrolem rowerowym zakończyło się mandatem karnym, a dla jednej wnioskiem o ukaranie do Sądu.

W najbliższych miesiącach patrole rowerowe na terenie Lubonia będą przez funkcjonariuszy kontynuowane.