Poznań/Luboń – Śmiertelny wypadek! Kierowca prawdopodobnie pod wpływem alkoholu!

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna z Lubonia:
W niedzielę o godzinie 22:27 otrzymaliśmy wezwanie do wypadku, który miał miejsce w Luboniu na ulicy Armii Poznań przy przejeździe kolejowym znajdującym się w okolicy ulicy Krętej.

Poinformowano Nas że w pojeździe znajdują się uwięzieni ludzie oraz że spod maski wydobywa się dym. Od razu zadysponowane zostały dwa zastępy z OSP Luboń.Kierujący samochodem osobowym jadąc od strony Mosiny wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Samochód następnie odbił się od pnia i stanął w płomieniach.

osp luboń

Po dojechaniu na miejsce akcji dogasiliśmy pożar, a także za pomocą narzędzi hydraulicznych wyciągnęliśmy z pojazdu kierowcę, który w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala. Druga osoba uczestnicząca w wypadku będąca pasażerem pojazdu poniosła niestety śmierć na miejscu. Samochodem podróżowali mężczyźni w wieku około 30 lat. Ze wstępnych ustaleń policji wynika że kierowca był pod wpływem alkoholu.

W akcji uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej, dwa zastępy z OSP Luboń, dwa zastępy z JRG 9 oraz jeden zastęp ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, a także pogotowie ratunkowe oraz policja. Do godziny 2:30 ruch odbywał się wahadłowo.