Poznań/Mosina – Wywieźli go do lasu i pobili! Grozi im 8lat!

Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych za brutalne pobicie mężczyzny. Od poszkodowanego najpierw zażądano wydania pieniędzy, a później  siłą zaciągnięto do samochodu i wywieziono do lasu. Tam go pobito i pozostawiono. Poszkodowanemu pomogli napotkani przechodnie. Napastnicy zostali zatrzymani.

15 maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie przyjęli zgłoszenie o brutalnym pobiciu 33-letniego mężczyzny. Po niezwłocznym podjęciu w sprawie czynności i poczynionych ustaleniach, policjanci wytypowali i zatrzymali trzech sprawców tego przestępstwa.

Z ustaleń policjantów wynikało bowiem, że początkowo do miejsca, w którym przebywał 33–latek przyszło dwóch mężczyzn i zażądało od niego zwrotu pieniędzy.  Gdy ten stwierdził, że nie jest im nic winien, napastnicy wyciągnęli go siłą z mieszkania, wepchnęli do samochodu, w którym czekał ich wspólnik i wywieźli do lasu. Tam jeden z nich brutalnie pobił 33-latka. Pomocy poszkodowanemu udzielili przechodnie, którzy wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Troje podejrzanych to mieszkańcy gminy Mosina w wieku od 18 do 57 lat. Mężczyźni odpowiedzą za pozbawienie wolności 33-latka, wymuszenie zwrotu pieniędzy oraz pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Najstarszy z nich trafił do aresztu. Teraz grozi im nawet 8 lat więzienia.

Poszkodowany po kilku dniach pobytu w szpitalu powrócił do domu. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Źródło: KMP Poznań