Poznań/Przeźmierowo – Kradł auta dla „sportu”! Grozi mu do 10 lat

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kradł samochody i je porzucał. Każdy z pojazdów został odnaleziony. Mężczyzna dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

16 czerwca br. policjanci z Wydziału do wlaki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który kradł samochody. Podejrzany podczas zatrzymania posiadał przy sobie przedmioty służące do otwierania i uruchamiania aut.

Następnie sprawę przejęli policjanci z Tarnowa Podgórnego. Z ich ustaleń wynika, że mężczyzna w okresie od 23 maja do 11 czerwca br. ukradł Mercedesa, VW Turan oraz VW Caddy. Ponadto jak się jeszcze okazało, mężczyzna próbował ukraść jeszcze innego VW. Wówczas jednak został spłoszony przez właściciela.

Sprawca kradł samochody z terenu Poznania oraz podpoznańskiego Baranowa i Przeźmierowa. Jeździł nimi, a następnie porzucał. Każdy z pojazdów został odnaleziony. Po naprawie uszkodzonych wkładek w zamkach samochody nadają się do użytku.

Zatrzymany 26-latek to mieszkaniec Przeźmierowa. Mężczyźnie grozi kara więzienia do lat 10.

Za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy grozi mu jednak podwyższenie wymiaru kary.

Źródło: KWP w Poznaniu