Poznań/Swarzędz – Detektyw Rutkowski: Akcja zakończona sukcesem! Gabriel Frejlich, który uciekł z Ośrodka Terapii Uzależnień odnaleziony!

– Nasza robota nie kończy się w momencie odnalezienia. Udzielamy wsparcia w dalszych etapach dochodzenia 16-latka do samodzielnego funkcjonowania – przekazał dziś wieczorem Krzysztof Rutkowski.

1481902161_a3f390d88e4c41f2747bfa2f1b5f87db

Jego zespół operacyjny jest od wczoraj w stałym kontakcie z rodzicami chłopaka. Kiedy dziś rano zrezygnował z dalszego ukrywania się zdając sobie sprawę z nieuchronności odnalezienia przez ludzi Rutkowskiego, wszyscy odetchęli z ulgą.

16-latek po przejechaniu kilkuset kilometrów z okolic Swarzędza (woj. wielkopolskie) bez pieniędzy, dokumentów i telefonu, wrócił do domu w Kielcach.

– Nie jest jeszcze gotowy na codzienny pobyt w domu. Jego miejsce wciąż jest w specjalistycznym ośrodku uzależnień. Już nie pod Swarzędzem, ale na południu Polski – mówi Krzysztof Rutkowski.

Jego ludzie przejęli dziś po południu 16-latka i wozem operacyjnym przewieźli do ośrodka. Tu Gabriel zgodził się ponownie rozpocząć terapię.

– Będziemy teraz wspierać Gabriela i całą jego rodzinę by jak najszybciej powrócił do pełnej formy – tłumaczy Krzysztof Rutkowski.

– Chłopak zyskał w mojej osobie nowego wujka. Mam ogromne doświadczenie w tego typu działaniach „postkryzysowych”. Wierzę, że całość ułoży się w pozytywną całość – dodał najsłynniejszy polski detektyw.