Przewoził mięso i wędliny z zakładów mięsny z naruszeniem prawa! ITD wszczęło wobec firmy postępowanie administracyjne!

Granowo przy drodze krajowej nr 32 znane jest z tego, że inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Lesznie wystawiają tam swój posterunek. W trakcie swej pracy sprawdzają ostatnio normatywność pojazdów.

Tak też było dziesiątego maja, kiedy zatrzymany został pojazd ciężarowy typu bus, którego dopuszczalna masa całkowita wynosiła do 5 ton. Samochód był przeznaczony do przewozu wyrobów spożywczych na potrzeby własne. Przepisy w tych wypadkach obligują przewoźnika do stosowania zasad związanych z czasem pracy i stosowaniem tachografów.

20170516_02

W trakcie kontroli ustalono, że kierowca stosował kartę do tachografu, ale złamano przy tym szereg innych przepisów. Przewoźnik od ponad roku zaniedbał obowiązek legalizowania tachografu oraz terminowego pobierania danych z karty i urządzenia. Analiza zapisów na karcie kierowcy wykazała ponadto siedmiokrotne naruszenie obowiązku odpoczynku po czterech i pół godzinie jazdy. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą kilku tysięcy złotych.