Rawicz – Kradli olej napędowy z ciężarówek i sprzęt audio. Grozi im do 10lat

Policjanci zatrzymali włamywaczy, którzy od kilku miesięcy okradali zaparkowane ciężarówki. Kradli olej napędowy i sprzęt audio. Sprawcy mają 20 i 21 lat, są mieszkańcami Góry, młodszy w przeszłości był już karany.

Znaczna część skradzionego mienia została odzyskana i wróciła do właściciela. Zatrzymani mężczyźni nie unikną odpowiedzialności karnej, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani mężczyźni okradali zaparkowane ciężarówki należące go jednej z firm transportowych w gminie Rawicz.  Na skoki przyjeżdżali autem, w którym mieli pojemniki do przepompowania ropy kradzionej ze zbiorników ciężarówek. W okresie od maja do połowy lipca kilka razy włamali się do zbiorników z paliwem, kradnąc w sumie 600 litrów oleju napędowego o wartości około 2500 złotych.

W nocy z 19 na 20 czerwca br. włamali się do dwóch ciężarówek, ale w tym przypadku ukradli radioodtwarzacze i CB-radia o wartości 1400 złotych. W ręce policjantów wpadli po włamaniu dokonanym w nocy z 2 na 3 sierpnia. Najpierw dostali się do ciężarówki, z której baku wypompowali 130 litrów ropy i skradli z kabiny radioodtwarzacz i CB-radio, o łącznej wartości około 1300 złotych. Następnie usiłowali włamać się do dwóch kolejnych ciężarówek, ale włączył się w nich alarm, który spłoszył sprawców.

Zostali zatrzymani kilka godzin później w miejscu zamieszkania. Policjanci znaleźli u nich paliwo skradzione podczas ostatniego skoku i sprzęt zrabowany podczas dwóch włamań. W toku postępowania ustalono, że większość czynów dokonywali wspólnie, choć były przypadki, że na włamania przyjeżdżał tylko jeden z nich. Obu mężczyzną grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Młodszy ze sprawców był już karany za podobne przestępstwa.

Źródło: KPP Rawicz