Rawicz – Nieszczepiony pies pogryzł dwie 11-letnie dziewczynki

Mieszkaniec Rawicza odpowie za to, że nie dopilnował swojego pupila. Pies uciekł z mieszkania zaatakował spacerujące po plantach dwie 11-latki. Jedna z dziewczynek ma pogryzioną dłoń, druga podarty rękaw kurtki. Nastolatki trafiły pod opiekę lekarza.

Agresywne zwierzę zostało poddane obserwację, pies nie miał wymaganych szczepień.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, od mieszkanki Rawicza, że w rejonie plant biega agresywny pies, który goni dzieci. Na miejscu policjant zauważył biegającego czworonoga oraz pokrzywdzone dwie dziewczynki. Obie 11-lastki starały się uciec przez agresywnym psem wskakując na ławkę, mimo wszystko ten zdołał jedną z nich ugryźć w dłoń. Drugą dziewczynkę ochroniła odzież, ponieważ pies chwytając ją zębami na rękaw zdołał jedynie podrzeć rękaw kurtki.

11-lastki wskazały podwórko z którego wybiegał pies. Policjant szybko ustalił właściciela, jest to 31-latek z Rawicza. Okazało się, że pod jego nieobecność pies pozostał w domu z innym domownikiem i prawdopodobnie wykorzystując nieuwagę i nieostrożność wybiegł z mieszkania.

Pokrzywdzone dziewczynki trafiły pod opiekę lekarza. Pies został poddany obserwacji, ponieważ nie miał wymaganych szczepień. Właściciel czworonoga stanie przed sądem za niedopilnowanie swojego pupila tj. art. 77 Kodeksu Wykroczeń.

Źródło: KPP Rawicz