Rawicz – Pijany 15-latek bez kasku przewoził koleżankę na skuterze!

Bez kasku, bez uprawnień przewoził koleżankę na skuterze. Jednak to nie wszystko, czego dopuścił się zuchwały nastolatek. Chłopak, spożywał alkohol i jednocześnie  kierował jednośladem.

Zatrzymany to 15 latek z gminy Rawicz , badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu we krwi. Chłopak niebawem stanie przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło 22 lipca br. przed godziną 22.00. Naganne zachowanie młodego chłopaka przykuło uwagę jednego z mieszkańców Rawicza. Mężczyzna zauważył jak cyklista jedzie ulicami naszego miasta bez kasku a w ręku trzyma piwo, które sobie popija. Rawiczanin nie dowierzał własnym oczom. Kierowca skutera zjechał z ronda Białego Orła w Rawiczu przystanął na parkingu koło gimnazjum, zabrał młodą dziewczynę i udał się w dalszą drogę.  Rawiczanin, który zaobserwował całą sytuację natychmiast powiadomił o tym fakcie policje i jednocześnie postanowił, że pojedzie za chłopakiem.

Mieszkaniec Rawicza wykazał się wzorową postawą i na ul. Leśnej udaremnił dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu młodemu kierowcy. Na miejsce funkcjonariusze dokonali sprawdzenie nieletniego, okazała się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu we krwi.

15-letni mieszkaniec gminy Rawicz odpowie za szereg wykroczeń oraz przestępstwo, jakie popełnił przed sadem dla nieletnich.

Źródło: KPP Rawicz