Rawicz – Zakończona nielegalna straganowa sprzedaż

Rawiccy funkcjonariusze zatrzymali mieszkankę Leszna, która bezprawnie handlowała papierosami i tytoniem. 47-latka nielegalny towar ukrywała w różnych miejscach – m.in.  w lodówce i piecu. Kobieta naraziła Skarb Państwa na straty ponad 14 tys. zł. Grozi jej za to nawet 3 lata więzienia oraz kara finansowa.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu dowiedzieli się, że na targowisku miejskim w Rawiczu sprzedawane są produkty tytoniowe niewiadomego pochodzenia. Gdy 1 marca br. pojechali na miejsce potwierdzili, że 47-letnia mieszkanka Leszna handluje papierosami i tytoniem bez polskich znaków akcyzy.

Zatrzymana kobieta nielegalny towar sprzedawała na straganie. Tytoń i papierosy bez akcyzy chowała pod bielizną. Policjanci przeszukali również jej miejsce zamieszkania. Łącznie zabezpieczyli 9 tysięcy sztuk papierosów oraz blisko 10 kg tytoniu. Kobieta ukrywała go w wielu miejscach, m.in. w piecu i lodówce.

47-latka usłyszała zarzut z kodeksu karno skarbowego. Swoim działaniem naraziła Skarb Państwa na straty ponad 14 tysięcy złotych. Kobieta będzie musiała zwrócić te pieniądze. Grozi jej również nawet 3 lata więzienia oraz kara grzywny.

Na potrzeby przyszłych kar zatrzymanej został zabezpieczony samochód marki Opel Vectra. Rawiccy policjanci podczas realizacji sprawy współpracowali z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Lesznie.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Rawicz / Beata Jarczewska