Rawicz – Zderzenie nieoznakowanego zawracającego radiowozu z osobówką. Ranny Policjant

Wczoraj, 08 października 2016r., koło godz. 12.30 w rejonie ronda im. Jerzego Zelka policyjny nieoznakowany radiowóz zderzył się z Oplem Insygnia. W wyniku zdarzenia funkcjonariusz doznał złamania kręgu szyjnego.

Będzie prowadzone postępowanie, które ustali szczegółowy przebieg wypadku.

8 października koło godziny 12.30 miał miejsce wypadek drogowy w rejonie ronda im. Jerzego Zela. Funkcjonariusz kierując pojazdem uprzywilejowanym wykonywał manewr zawracania na jezdni za ujawnionym sprawcą wykroczenia. W tym samym czasie kierowca opla jadący za radiowozem rozpoczął manewr wyprzedzania w wyniku, czego doszło do zderzenia się pojazdów.

Kierowcą radiowozu był 27-letni funkcjonariusz ruchu drogowego, Oplem Insygnia kierował 38-letni mieszkaniec Miejskiej Górki. Obaj kierowcy byli trzeźwi, została pobrana im krew do badania na zawartość środków odurzających. Pokrzywdzonym w zdarzeniu jest pasażer Fiata Bravo 30-letni funkcjonariusz, mężczyzna ma złamany siódmy kręg szyjny.

Na miejscu zdarzenia został zebrany materiał dowodowy, zostali również przesłuchani świadkowie wypadku. Sprawę nadzoruje prokuratura. Szczegółowy przebieg zdarzenia będzie ustalony w toku prowadzonego śledztwa. Postępowanie to, również wskaże, który z kierowców przyczynił się do zaistniałego wypadku.

Źródło: KPP Rawicz