Rawicz – Zlikwidowane laboratorium amfetaminy – FILM

amfa rawiczPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu zatrzymali 3 mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową. Jeden z nich produkował amfetaminę, dwóch pozostałych sprzedawało narkotyki. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Rawicza dowiedzieli się o osobie, która miała produkować narkotyki. Podczas przeszukania domu podejrzanego mężczyzny, policjanci ujawnili 25 gramów amfetaminy. W pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się na terenie posesji 31-letniego mieszkańca Korzeńska, znaleziono również kompletną instalację do wytwarzania amfetaminy, oraz duże ilości odczynników chemicznych, służących do produkcji tego narkotyku. Ponadto zabezpieczono prawie 15 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że zatrzymany produkował amfetaminę od 2014 roku.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, zatrzymali kolejne osoby. 22-letni mieszkaniec gminy Rawicz i 41-letni mieszkańcy Korzeńska, usłyszeli zarzuty związane z rozprowadzaniem narkotyków. Zostali objęci dozorem policyjnym. Mężczyzna produkujący amfetaminę trafił na 3 miesiące do aresztu. Zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Poznaniu / KWP w Poznaniu – Beata Jarczewska/PG