Rawicz/Bojanowo – Recydywiści włamali się po alkohol i go wypili na miejscu!

Dwaj mężczyźni, którzy włamali się o piwnicy po alkohol, usłyszeli zarzut. Sprawcy swój łup spożyli na miejscu. W chwili zatrzymania każdy z nich miał niemal 3 promile alkoholu we krwi. Obaj mężczyźni w przeszłości mieli już konflikt z prawem. Tym razem grozi i do 10 lat pozbawienia wolności.

rawiczW dniu 19 lipca pokrzywdzony mieszkaniec gminy Bojanowo powiadomił Policję, że ktoś włamał się do jego piwnicy i wykradł z niej alkohol, 17 butelek wódki o wartości ponad 350 złotych. Mężczyzna przechowywał go tam po swoim weselu.  Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili kto włamał się do piwnicy. 32 i 22-latek łomem wyłamali kłódkę zabezpieczająca wejście do pomieszczenia i zabrali alkohol. Wiadomo, że złodzieje od razu zabrali się do degustacji swojego łupu. W chwili zatrzymania każdy z nich miał niemal 3 promile alkoholu we krwi. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut włamania z kradzieżą.

Zarówno 22 jak i 32-latek są mieszkańcami gminy Bojanowo, każdy z nich w przeszłości miał już konflikt z prawem. Tym razem grozi i do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Rawicz