Relacja z półfinałowego turnieju juniorek o Mistrzostwo Wielkopolski

 

W niedzielę 8 stycznia juniorki klubu SKF Politechnika Poznańska pojechały do Piły na turniej półfinałowy o prawo gry w finale Mistrzostw Wielkopolski.

W turnieju zagrały: PTPS Piła, SKF Politechnika Poznańska, UKS Śmigiel.

Zespoły grały każdy z każdym do trzech wygranych setów. Najlepsza z ekip uzyskiwała awans do finału, druga drużyna turnieju wchodziła do gry o miejsca 4-6, czyli baraż o finał, a ostatnia ekipa turnieju rozegra jeszcze turniej o miejsca 7-9.

Pilskie zawodniczki grając całą meczową czternastką siatkarek pewnie pokonały UKS Śmigiel 3:0.

Podopieczne Przemysława Wodzienia udział w turnieju w Pile rozpoczęły od spotkania z UKS Śmigiel.

Poznańskie siatkarki zaczęły bardz dobrze i wygrały 25:13 obejmując prowadzenie w całym spotkaniu 1:0.

W kolejnej odsłonie siatkarki ze stolicy Wielkopolski zagrały jeszcze lepiej i wygrały 25:6.

Trzecia i zarazem ostatnia partia to wygrana zawodniczek Wodzienia 25:19 i w całym spotkaniu 3:0.

Spotkanie Poznań – Piła było bardzo wyrównane. O porażce 0:3 poznańskich siatkarek zdecydowały detale, a drużyna pomimo porażki pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie finiszując po całym dniu gier na drugim miejscu w turnieju.

Taki wynik sprawia, że drużyna SKF Politechniki Poznańskiej zagra w turnieju barażowym o prawo gry w finale rozgrywek ligowych, a już awansowała do najlepszej szóstki zespołów w rozgrywkach.

Jest to wynik dla klubu historyczny, bowiem do tej pory w historii ośmiu lat startów w tej kategorii wiekowej siatkarki SKF, nigdy nie były klasyfikowane wyżej, niż na 7 miejscu w rozgrywkach ligowych.

Kadra SKF Politechniki Poznańskiej na zawody w Pile:

Karolina Kohut, Łucja Bińczycka, Marta Banasiak, Alicja Halamska, Julia Adamek, Ania Urbańska, Adrianna Owczarek, Julia Grudzińska, Angelika Matyjaszyk, Zosia Kaczmarek, Angelika Maciejewska, Łucja Koziorowska

Trener: Przemysław Wodzień

15129683_1151951428173480_2164383406670568014_o