Rezolutna 74-latka znalazła sposób jak dorobić do emerytury! Prowadziła rozlewnie „lewego” spirytusu u siebie w domu!

Pilscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 74-letnią mieszkankę Piły, która w miejsca swojego zamieszkania rozlewała nielegalny spirytus. W dniu 10 kwietnia br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą pilskiej jednostki Policji ustalili kobietę, która w miejscu swojego zamieszkania posiadała znaczne ilości spirytusu oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

327-163107

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych „pegowcy” zabezpieczyli prawie 3 kg ciętego tytoniu oraz ok. 116 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Ponadto zabezpieczono nakrętki, kapslownicę ręczną oraz etykiety służące do oznaczania rozlanego do butelek spirytusu. Zatrzymana w sprawie to 74-letnia mieszkanka Piły.
327-163106

Kobieta usłyszała zarzut rozlewania napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru. Ustawa o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych przewiduje za ten czyn grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Dodatkowo za posiadanie tytoniu bez akcyzy podejrzana odpowie za wykroczenie skarbowe. Źródło: KPP Piła