Nowy kierunek działań Rutkowskiego, który może skutecznie zakończyć poszukiwania Mateusza i Werekan w Tajlandii

Jak podaje portal Patriot24.net: „Krzysztof Rutkowski dokonał szczegółowej inspekcji miejsca skąd 7 grudnia 2019 r. Mateusz Juszkiewicz razem z 23-letnią Tajką o imieniu Werekan wypłynęli w swoją ostatnią podróż po morzu kajakiem. Dziś Rutkowski powrócił do Polski, by nawiązać współpracę z Amerykanami w celu odnalezienia zaginionych.”

Krzysztof Rutkowski dokonał analizy zarówno warunków geograficznych, meteorologicznych jak i sprzętu, na którym wypłynęli Mateusz i Werekan. Dziś jest pewny, że zarówno kajak jak i kapoki, które można nazwać kamizelkami asekuracyjnymi, a nie ratunkowymi. Nie dały im żadnej szansy na przeżycie w konfrontacji z morskim żywiołem Tajlandii.

– Będąc na wyspie Phuket nawiązałem kontakt z Maciejem Rokusem, Pełnomocnikem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do Spraw Bezpieczeństwa oraz szefem Grupy Specjalnej Płetwonurków RP – przekazuje Krzysztof Rutkowski.

– Braliśmy wcześniej udział na terenie Polski i oceniliśmy szanse zaginionych Mateusza i Werekan. Dlatego skupiamy się na poszukiwaniach na terenie morza, biorąc pod uwagę wszystkie dostępne parametry – dodaje Rutkowski.

Cały artykuł przeczytasz na: http://www.patriot24.net/video-nowy-kierunek-dzialan-rutkowskiego-ktory-moze-skutecznie-zakonczyc-poszukiwania-mateusza-i-werekan-w-tajlandii,24488