Rutkowski sprzedaje: Pałac pod Głogowem. Cena ofertowa to 9 999 999 zł, do negocjacji

XVII-wieczny pałac w Szczepowie usytuowany jest kilkanaście kilometrów na zachód od Głogowa, przy drodze ekspresowej S3 łączącej Sudety z Bałtykiem. Krzysztof Rutkowski podpowiada, że na jego remont można skorzystać z publicznych funduszy.

Pałac w formie oferty został już publiczny wystawiony na sprzedaż. 

Ma ok. 70 pomieszczeń znajdujących się na trzech kondygnacjach. Ma również trzy sale bankietowe o wielkości ok. 200 mkw. Ponadto otoczony jest 13 hektarami parku z drzewami, gdzie rośnie czarny orzech, który jest bardzo drogim okazem. Dodatkowo jest 19 hektarów ziemi, a 10 tys. mkw. to teren inwestycyjny — oznajmił w „Super Expressie” Rutkowski.

– Okoliczna ludność twierdzi, że w jednym z dwóch stawów rybnych ukryty jest skarb. Będzie on w całości w posiadaniu nowego właściciela nieruchomości – oznajmił z kolei „Faktowi” Rutkowski.

Nieruchomość jest oczywiście zabytkowa – została zbudowana w drugiej połowie XVII wieku dla niemieckiego rodu von Schlabrendorff. Dlatego dziś można na jego remont pozyskać publiczne fundusze.

– W obecnej sytuacji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego daje dotacje na tego typu przedsięwzięcia, można więc skorzystać z pieniędzy od państwa – przypomina Krzysztof Rutkowski w „Super Expressie”.

Przypomnijmy najciekawsze fakty z historii:

ałac znajdujący się w Szczepowie, należał do bardzo zacnej arystokratycznej rodziny bohaterów niemieckiego ruchu oporu von Schlabrendorf.

Fabian von Schlabrendorf przygotował zamach na Adolfa Hitlera umieszczając bombę w butelce koniaku w bagażu samolotu 13 marca 1943r na lotnisku w Smoleńsku (niestety zawiódł zapalnik ze względu na niską temperaturę), skąd Hitler wracał do Kętrzyna (Wilczym Szańcu) po wizytacji wojsk niemieckich na froncie wschodnim 13 marca 1943r.

Pałac otoczony jest fosą i wybudowany jest w 13 hektarowym parku w którym znajdują się jedne z niewielu nielicznych pomników przyrody w Europie w postaci drzew, które mają obwód 8m!

Przyznacie, że miejsce jak i historia jest imponujące.